KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Väggrelief 4493252
*
nr 449 3252
Väggrelief
keramik, Hummel, 86, Fiolspelare, 13x12
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2007
kl 16:00:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 09:50:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiolspelare hummel keramik konst reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:32
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
*
Väggrelief
nr 449 3252
Väggrelief
keramik, Hummel, 86, Fiolspelare, 13x12
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 09:50:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiolspelare hummel keramik konst reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:32 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56